FRANCHISING SÜRECİ


1- Başvuru ve Ön Görüşme
PizzaLazza Genel Müdürlüğü’nde yapacağımız bu ilk görüşmede franchisee adaylarımızı tanımayı, beklentilerini anlayabilmeyi ve franchising sistemimiz hakkında detaylı bilgi vermeyi amaçlıyoruz.


2- Lokasyon Seçimi
PizzaLazza’nın büyüme stratejileri doğrultusunda hedeflenen öncelikli bölgelerden seçim yapabileceğiniz gibi şube açmak istediğiniz alanları da bizimle paylaşabilir, uygunluğuna göre ilerleme gerçekleştirebiliriz.

3- Eğitim
Franchise’lerimiz PizzaLazza Eğitim Katılım Protokolünü imzalayarak 4 hafta sürecek eğitim prpgramına başlayabilecektir. Bu eğitim esnasında Franchise’lerimiz hem teorik hem de pratik eğitimler alacaklardır. Bu eğitimlerde bir PizzaLazza şubesi idare etmek için gerekli tüm bilgiler verilecektir.


4- Dükkan Kiralama
Eğitimini başarıyla tamamlayan adaylarımız iş geliştirme departmanı ile koordineli çalışarak dükkân kiralama sürecine geçecektir. Dükkânın kiralanması aşamasında dükkan için en uygun nokta seçimi için gerekli analizler (Minimum 90 m2 ile max 150 m2 arası tercih edilmesi, kendinden bacalı ya da binadan baca yapılması ile ilgili muvafakatın alınması, dükkanın ön cephesinin minimum 5m ve üzeri olması, motor park alanı bulunması, sevkiyat aracı için uygun park yerinin mevcut olması)  

İş Geliştirme Departmanının desteği ile yapılıp, gerekli ruhsat, tapu, iskan, muvafakat vb. kontrolleri yapıldıktan sonra kiralama süreci tamamlanacaktır. 


5- İnşaat
Kiralanan dükkanın projelendirilmesi için rölevesi alınır, projesi çizilir ve mimari uygulama başlatılır. Dükkan PizzaLazza tarafından anahtar teslimi olarak hazırlanır ve Franchise’a teslim edilir.


6- Personel Alımı
Şubenin operasyonu için gerekli olan personel alımı yapılır. (Müdür kadrosu, mutfak ekip üyeleri ve motorcu kuryeler)


7- Sözleşme Süreci
Franchise’ın şirket kurulumu sonrası PizzaLazza ile Franchise Sözleşmesi ve ilgili diğer sözleşmeler imzalanır.


8- Açılış
Restoranlarımızdaki tüm ekipmanlar açılış için hazır olduğunda operasyon ekibimiz ile birlikte dükkanın açılışı gerçekleştirilir.


9- Yatırım Maliyeti
Anahtar teslim bir restoranımızın maliyeti ortalama 550.000-750.000 TL + KDV’dir.